PKP PLK rozbuduje system informacji pasażerskiej

PAP
opublikowano: 20-06-2014, 10:21

Za ok. miliard zł PKP PLK rozbuduje system informacji pasażerskiej - poinformował członek zarządu ds. inwestycji Wojciech Folejewski. System ruszy w 2015 roku, a pasażerowie będą mogli korzystać m.in. z interaktywnych rozkładów jazdy na stacjach i peronach.

Jak wyjaśnił przedstawiciel PKP PLK, po przetargu na budowę nowego systemu, pilotażowo zostanie on uruchomiony na jednej z podwarszawskich linii jeszcze w 2014 roku.

Docelowo w 2015 roku na każdej stacji czy przystanku kolejowym ma znajdować się zintegrowany z centralą system informacji dla pasażera. Zamiast tradycyjnego papierowego rozkładu, na tablicach wyświetlane będą aktualne rozkłady jazdy pociągów czy korekty. Na największych stacjach znajdować się też będą interaktywne wyświetlacze, na których sami pasażerowie będą mogli sprawdzić interesujące ich informacje.

Folejewski dodał, że nowy system do prezentowania informacji zastąpi kilkadziesiąt obecnych działających na dworcach. "Zdecydowanie podniesie to komfort dla pasażerów" - ocenił.

Członek zarządu PKP PLK poinformował również, że spółka po pięciu miesiącach br. realizuje plan inwestycyjny z nadwyżką. "Miesięcznie nakłady przekraczają 0,5 mld zł, a po 5 miesiącach mamy ok. 150 mln nadwyżki" - podkreślił.

Przedstawiciel PKP PLK powiedział, że w 2014 roku wydatki spółki na inwestycje nie są zagrożone i zgodnie z planem osiągną ponad 7 mld zł na koniec roku. "Wierzę, że pułap 7 mld zł nie jest naszą granicą i w ciągu kilku lat możemy zwiększyć nakłady na inwestycje nawet do 10 mld zł rocznie" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane