PKP PLK zgłosiły do UOKiK zamiar przejęcia Trakcji

  • PAP
opublikowano: 19-08-2021, 12:35

PKP Polskie Linie Kolejowe zgłosiły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiar przejęcia kontroli nad spółką Trakcja - poinformował w czwartek UOKiK.

"Zamierzona koncentracja ma nastąpić w formie przejęcia bezpośredniej kontroli nad Trakcja SA z siedzibą w Warszawie (Trakcja) przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA z siedzibą w Warszawie (PKP PLK), poprzez objęcie przez PKP PLK nowo wyemitowanych (w trybie subskrypcji prawnej) akcji serii E spółki Trakcja" - informuje UOKiK.

fot. Forum
fot. Forum

Jak informuje urząd, PKP PLK jest zarządcą infrastruktury kolejowej, który zarządza prawie całą siecią kolejową w Polsce. Firma tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą także spółki zależne świadczące na rzecz PKP PLK usługi budowlano-montażowe i konserwacyjne infrastruktury kolejowej.

Z kolei Trakcja wraz ze spółkami zależnymi tworzy grupę kapitałową, która działa w Polsce oraz państwach ościennych (zwłaszcza na Litwie). Grupa Trakcja prowadzi swoją działalność w Polsce w szczególności na rynku usług budowlano-montażowych i konserwacyjnych infrastruktury kolejowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane