PKP Przewozy Regionalne wycofuje 1050 pociągów

25-02-2003, 16:11

Od 10 marca PKP Przewozy Regionalne wycofuje 1050 pociągów, dzięki czemu zaoszczędzi 352 mln zł - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezes PKP PR Tadeusz Matyla.

- Do wycofania zakwalifikowaliśmy 1050 pociągów. Taka decyzja pozwoli obniżyć koszty o 352 mln zł. Jest to jeden z elementów programu naprawczego spółki - powiedział Matyla.

Dodał, że od początku powstania spółka znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. "Postanowiliśmy, że będziemy kontynuować działalność dostosowaną do możliwości finansowych. Wycofujemy z ruchu pociągi, które nie mają pokrycia kosztów z przychodami w 30 procentach - wyjaśnił prezes.

Według Matyli, obniżka kosztów uwzględnia dwa elementy. Po pierwsze - restrukturyzację zatrudnienia, po drugie - restrukturyzację majątkową. Prezes zapewnił, że w ramach restrukturyzacji nie będzie zwolnień grupowych.

- Zmniejszy się zatrudnienie jedynie o 560 osób. Będą to pracownicy administracji, kierownicy i konduktorzy w pociągach oraz zaplecze techniczne, czyli miejsca pracy likwidowane wraz z wycofanymi pociągami - powiedział.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP Przewozy Regionalne wycofuje 1050 pociągów