PL Ławica uruchomił połączenie z Brukselą

Marek Loos
opublikowano: 09-11-2000, 00:00

PL Ławica uruchomił połączenie z Brukselą

Poznańscy biznesmeni chcą lotów do Berlina oraz Frankfurtu nad Menem

POWSTANIE NOWY TERMINAL: Na Ławicy w ciągu roku ma powstać nowy terminal. Dzięki niemu poznańskie lotnisko będzie mogło odprawiać w ciągu godziny trzy samoloty klasy Boeing 737 i dwa klasy ATR. Oznacza to, że terminal pozwoli odprawić około 1100 pasażerów w ciągu godziny — mówi Krzysztof Pawłowski, prezes zarządu PL Ławica Poznań. fot.OD

Z poznańskiego Portu Lotniczego Ławica można bezpośrednio dolecieć do pięciu miast europejskich. Obecnie trwają rozmowy w sprawie umożliwienia kupna biletów na Ławicy na loty do niemieckiego Paderbornu. Dzięki nowym połączeniom ruch pasażerski na Ławicy wzrośnie w 2000 r. o 40 proc.

W Poznaniu nie można kupić biletu na połączenie do Paderbornu, ponieważ przewoźnik — Ostfriesische Luft — nie ma jeszcze podpisanej umowy agencyjnej na sprzedaż biletów z żadną firmą operującą w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że takie rozmowy toczą się między zarządami niemieckiej firmy i LOT-u. Na razie z linii tej korzystają jedynie Niemcy przylatujący do Poznania.

Wzrost o 40 proc.

Do tej pory z poznańskiej Ławicy można było wybrać się do czterech miast europejskich – Dźsseldorfu, Hanoweru, Kopenhagi i Norymbergi. Niedawno Ławica uruchomiła połączenie z Brukselą.

— Długo oczekiwaliśmy na uruchomienie tego połączenia. Według naszych obserwacji jest spore zainteresowanie lotami do Brukseli oraz w rejon Drezna i Paderbornu. To ostatnie połączenie ma charakter raczej biznesowy. Na razie głównie korzystają z niego niemieccy przedsiębiorcy — mówi Wiktoria Grochulska, z Portu Lotniczego Ławica.

Szacuje się, że dzięki tym dwóm połączeniom ruch pasażerski na Ławicy ma wzrosnąć w 2000 r. o blisko 40 proc. Jednak obecna liczba bezpośrednich połączeń lotniczych z Ławicy z dużymi miastami europejskimi nie jest wystarczająca.

WKK chce do Frankfurtu

Zdaniem przedstawicieli Ławicy istnieje ogromne zapotrzebowanie na loty do Berlina oraz do Frankfurtu nad Menem (port lotniczy we Frankfurcie n. Menem stanowi najważniejszy w Europie węzeł komunikacji lotniczej).

Z tą opinią zgadza się Henryk Judkowiak, dyrektor Wielkopolskiego Klubu Kapitału.

— Wielokrotnie zwracaliśmy się do wielkopolskich parlamentarzystów i władz wojewódzkich o wpłynięcie na kierownictwo LOT-u, by zostały uruchomione połączenia lotnicze do Frankfurtu nad Menem i Berlina, ale bezskutecznie. Bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Frankfurtu nad Menem i Berlina mają zasadnicze znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu. Przedsiębiorcy zagraniczni wybierają na miejsca inwestycji regiony, do których najłatwiej im dojechać. Również dla wielkopolskich biznesmenów połączenie z Frankfurtem ma kluczowe znaczenie, ponieważ umożliwia dotarcie niemal do wszystkich zakątków ziemi — mówi Henryk Judkowiak.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane