Plan wykonany, prognozy skromne

Paulina Sztajnert
opublikowano: 16-12-2005, 00:00

TFI PZU chce w przyszłym roku zdobyć 400 mln zł. Mają mu w tym pomóc nowi dystrybutorzy i fundusze.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) PZU, jeden z mniejszych graczy na rynku, zdołało w pełni zrealizować tegoroczne plany. Przypomnijmy, że TFI zamierzało zakończyć rok aktywami na poziomie 700 mln zł.

— Na koniec listopada zgromadziliśmy ponad 730 mln zł. Sądzę, że do końca roku może to być 750 mln zł, a nawet 800 mln zł — mówi Cezary Burzyński, prezes TFI PZU.

Przyszły rok ma nie być gorszy.

— Zamierzamy utrzymać trend wzrostowy. Zgodnie z przyjętymi na dziś prognozami na koniec grudnia przyszłego roku powinniśmy mieć 1,2 mld zł aktywów. Możliwe, że uda nam się je przekroczyć. Wszystko zależeć będzie od nowych produktów i dystrybutorów — twierdzi Cezary Burzyński.

Pomogą banki

Niewykluczone, że już na początku roku sieć dystrybucji powiększy się o banki. Jakie? Szef TFI jeszcze nie chce ujawnić. Zacieśnić powinna się także współpraca ze spółkami z grupy.

— Zgodnie z nowymi przepisami ubezpieczyciele mogą być dystrybutorami jednostek TFI. Chcielibyśmy skorzystać z tej możliwości. Dotychczas mieliśmy jedynie podpisane umowy z agentami siostrzanych spółek — tłumaczy prezes.

W realizacji planów pomóc mają nie tylko nowi dystrybutorzy, ale też szersza oferta.

— Chcemy wprowadzić zagraniczne fundusze. Pewnie będzie to fundusz funduszy. Sądzę, że raczej skłonimy się w kierunku rynku akcyjnego, ponieważ część dłużna za granicą nie jest zbyt atrakcyjną ofertą — uważa Cezary Burzyński.

Zastrzyk z PPE

— Bliższa współpraca z siostrzanymi spółkami, szczególnie życiową, powinna przełożyć się na wzrost aktywów. Poza tym towarzystwo ma zapewniony comiesięczny dopływ pieniędzy w ramach programów PPE. Sądzę zatem, że plany na 2006 r. są realne. Choć pamiętać należy, że branża ta jest silnie związana z koniunkturą na rynkach, szczególnie akcyjnym — podsumowuje Tomasz Publicewicz, wiceprezes Analizy Online.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Plan wykonany, prognozy skromne