Czytasz dzięki

Plantwear szuka inwestorów

opublikowano: 14-03-2019, 22:00

Spółka sprzedająca w internecie drewniane akcesoria, chce pozyskać do 2,4 mln zł od inwestorów i zadebiutować na NewConnect.

Drzewa rosną powoli, ale sprzedaż wytworzonych z nich produktów ma rosnąć bardzo szybko. Do debiutu na NewConnect szykuje się spółka Plantwear, która przede wszystkim w sklepie internetowym sprzedaje wytworzone z drewna akcesoria, takie jak zegarki (przynoszą ponad 90 proc. przychodów), bransoletki czy oprawki okularów. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 4,7 mln zł i były o 2 proc. wyższe niż rok wcześniej. W tym roku mają jednak wzrosnąć znacznie szybciej — spółka prognozuje, że skoczą o 40 proc., do 6,55 mln zł. Wzrosnąć o połowę — do 0,75 mln zł — ma też zysk netto.

prezes Plantwear
Zobacz więcej

Wiktor Pyrzyk

prezes Plantwear fot: Jakub Orzechowski

— Plantwear działa głównie w kanale e-commerce. Jak pokazują dane za rok 2018, sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego wygenerowała 95 proc. naszego przychodu. W sieci gromadzimy też fanów marki. Media społecznościowe są głównym kanałem kontaktu z klientami — profil na Facebooku śledzi ponad 0,5 miliona osób zainteresowanych ofertą — mówi Wiktor Pyrzyk, prezes i główny akcjonariusz Plantwear.

W ramach oferty crowdfundingowej, którą pilotuje Dom Maklerski INC, Plantwear chce pozyskać 2,4 mln zł. Nowi akcjonariusze będą mieli maksymalnie 25-procentowy udział w kapitale zakładowym spółki. Pieniądze mają pójść na rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych.

— Planujemy ekspansję na cztery największe rynki Europy — Niemcy, Francja, Włochy oraz Wielka Brytania. W związku z tym niezbędne są nakłady na reklamę online, współpracę z mediami oraz influencerami, jak również udział w zagranicznych targach branżowych, którego celem będzie nawiązanie kontaktów z dystrybutorami oraz przedstawicielami handlowymi — mówi Wiktor Pyrzyk.

Spółka, która prowadzi dwa sklepy stacjonarne w Krakowie, zamierza też otwierać takie placówki w innych dużych miastach.

2,4 mln zł Takich wpływów z emisji akcji oczekuje spółka Plantwear.

25 proc. Taki udział w kapitale mogą osiągnąć nowi akcjonariusze po emisji.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane