Płatny "facebook" dla wybranych

OSZ, yahoo.com
opublikowano: 18-05-2013, 22:38

Portal społecznościowy, który chce dawać użytkownikom poczucie elitarności wprowadza opłaty.

ASmallWorld to portal społecznościowy nazywany często "myspace dla milionerów", albo "facebookiem dla milionerów". Serwis powstał w 2004 r. i miał być elitarną alternatywną dla otwartych "społecznościówek". Zamiast zwykłej rejestracji dla każdego chętnego, portal stworzył system rekomendacji i zaproszeń, bez których niemożliwe jest dołączenie do społeczności.

Fragment strony głównej ASmallWorld. Źródło: asmallworld.net
Fragment strony głównej ASmallWorld. Źródło: asmallworld.net
None
None

Portal Yahoo podaje, że podczas imprezy w Maroku w poprzednim tygodniu ASmallWorld ogłosił pakiet zmian. Serwis będzie teraz rodzajem luksusowego płatnego klubu. Każdy użytkownik zapłaci opłatę roczną w wysokości 105 USD, a w zamian otrzyma miejsce na portalu społecznościowym bez reklam i fałszywych kont, które są zmorą takich gigantów jak Facebook i Twitter.

Właściciele profili na ASmallWorld mają także otrzymywać zaproszenia na ekskluzywne imprezy i specjalne oferty od hoteli, klubów oraz restauracji z całego świata, które zostały partnerami portalu. Karta członkowska ASW ma otwierać niejedne drzwi luksusu.

Czy taki pomysł na biznes wypali? Decyzja o pobieraniu opłat jest unikatowa w branży portali społecznościowych, które oferują swoje usługi za darmo, ale są zależne od wpływów reklamowych. ASmallWorld buduje wizerunek elitarnego klubu dla ludzi ery portali społecznościowych.

Portal przedstawiając na głównej stronie drogę dotarcia do społeczności radzi by poprosić o zaproszenie osobę, która ma taki przywilej. Jeśli kogoś z takiej grupy nie znamy, to ASmallWorld radzi by cierpliwie czekać i nadal szukać takiej możliwości we własnych kręgach osobistych i zawodowych.

ASmallWorld to wprawdzie pomysł ery nowych technologii, ale marketingowy haczyk jest stary jak świat.

Zobacz filmik promocyjny ASmallWorld

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, yahoo.com

Polecane