Plaza Centers planuje zadebiutować na GPW

pb.pl
24-09-2007, 12:13

Notowana na londyńskiej giełdzie Plaza Centers N.V., czołowy deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej - planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Byłaby to  pierwsza spółka notowana jednocześnie na głównym parkiecie London Stock Exchange i w Warszawie.


- Planujemy wkrótce wprowadzić akcje Plaza Centers do obrotu na warszawskiej giełdzie, równolegle do notowań w Londynie. Polska jest jednym z głównych rynków naszej działalności. Jesteśmy jednocześnie czołowym deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie dlatego chcemy ułatwić inwestorom z tej części Europy nabywanie akcji naszej Spółki - mówi Ran Shtarkman, Prezes i Dyrektor Generalny (CEO) Plaza Centers N.V.

Grupa, na czele której stoi holenderska spółka Plaza Centers N.V., obecna jest w Europie Środkowo-Wschodniej od 1996 r. Od tego czasu zrealizowała 26 projektów, z czego 7 w Polsce (Sadyba Best Mall (Warszawa), Kraków Plaza, Poznań Plaza, Ruda Śląska Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza i Lublin Plaza). W realizacji jest kolejnych 25 projektów, z czego cztery w Polsce.

Od 1 listopada 2006 r. Plaza Centers jest notowana na głównym rynku London Stock Exchange. Debiut Spółki poprzedziła oferta publiczna akcji o wartości ok. 166 mln funtów brytyjskich. Głównymi celami emisji były finansowanie bieżących przedsięwzięć, nabycie nowych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej i rozwój działalności w Indiach (nowy rynek działalności, obecnie realizowane są tam 3 projekty).

Wprowadzenie akcji Plaza Centers do obrotu na warszawskiej giełdzie (na zasadzie dual listing) będzie możliwe na podstawie prospektu Spółki, złożonego już w holenderskim Urzędzie Nadzoru nad Rynkami Finansowymi (Stichting Autoriteit Financiele Markten, "AFM"). Polska Komisja Nadzoru Finansowego ("KNF") będzie musiała zostać notyfikowana przez AFM o zatwierdzeniu prospektu.

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Plaza Centers planuje zadebiutować na GPW