Plotka+tweet=kurs

opublikowano: 14-01-2018, 22:00

Nie tylko tajemniczy tweet spowodował wydźwignięcie kursu CD Projektu. To także kolejne plotki o najnowszej grze.

Pojawienie się w środę po południu na oficjalnym profilu twitterowym gry „Cyberpunk 2077” tajemniczego *beep*, doprowadziło do szału fanów CD Projektu, wywołało falę spekulacji i komentarzy. Został on polubiony przez 46 tys. osób, a skomentowany przez 3,6 tys. Poruszenie wynikało m.in. z faktu, że był to pierwszy wpis na profilu gry od ponad czterech lat. Wiele osób zinterpretowało to jako zapowiedź uruchomienia bardziej intensywnej akcji marketingowej. Nieliczni zauważyli, że wpis został opublikowany dokładnie pięć lat po pierwszym zwiastunie gry. Inwestorzy przecierali oczy ze zdziwienia, gdy na czwartkowej sesji kurs producenta gier zaczął intensywnie wędrować na północ, wybijając się ponad 100 zł, a kapitalizacja spółki urosła o 0,5 mld zł. W piątek kurs producenta gier nadal rósł.

— Ciężko interpretować, co może oznaczać ten tweet, bo może oznaczać wszystko, ale pojawienie się pierwszego od czterech lat wpisu na oficjalnym profilu może być zapowiedzią kampanii marketingowej przed premierą albo rozpoczęcia kampanii informacyjnej. Pojawienie się pierwszych materiałów może wpłynąć na zrewidowanie oczekiwań i bardziej dokładne prognozowanie, jeśli chodzi o potencjał sprzedażowy gry — mówi Michał Czerwiński, analityk Trigon DM. Okazuje się, że to nie tylko enigmatyczne sześć znaków na profilu społecznościowym wpłynęło na podniesienie wyceny spółki. W dniu, w którym piął się kursł, jutuber LegacyKillaHD opublikował nowy film, w którym przytoczył informacje na temat gry „Cyberpunk 2077” pozyskane od anonimowego pracownika Sony, który opowiada o postępach przy grze. Według niego firma otrzymała techniczne demo gry, które dowodzi, że można już w nią grać, zawiera dużą część świata gry i misje.

Według pracownika Sony gra potrzebuje jeszcze sporo pracy — 1-2 lata. Spekuluje, że CD Projekt może pokazać teaser gry na największych targach gier, czyli odbywających się w czerwcu w Los Angeles E3. — Filmik zapewne jeszcze bardziej rozbudza oczekiwania, bo jest w kontrze do wcześniejszego negatywnego newsflowu, który mówił o dużych problemach przy produkcji, a tu się dowiadujemy, że jest wersja grywalna. Ja zakładam, że premiera gry odbędzie się w tym roku, więc należy oczekiwać krótkiej i bardzo intensywnej kampanii marketingowej, która powinna niedługo się rozpocząć — mówi Michał Czerwiński. Gra „Cyberpunk 2077”, której daty premiery CD Projekt nigdy nie podał, ma być największym i najbardziej ambitnym projektem w historii producenta gier. W listopadowym wywiadzie dla „PB” Adam Kiciński, prezes spółki, informował, że w projekt zaangażowanych jest ponad 300 osób, a studio zamknęło wówczas ważny etap produkcyjny. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu