Plotki o przesunięciu brexitu umocniły funta

opublikowano: 13-01-2019, 22:00

Funt umacniał się w piątek nawet o 0,8 proc. i był najmocniejszy od listopada, po tym jak Evening Standard napisał o rosnącej szansie na przesunięcie terminu brexitu, który ma nastąpić 29 marca.

Gazeta powoływała się na anonimowych członków brytyjskiego rządu. Dość szybko nastąpiło jednak dementi rzeczniczki premier Theresy May, zapewniającej iż polityką rządu nie jest wykorzystanie możliwości wynikających z artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego. Valentin Marinov, szef strategii walut G-10 w Crédit Agricole wskazuje, że skala ruchu kursu funta po doniesieniach o możliwości opóźnienia brexitu pokazuje jak duży jest potencjał wzrostu po pojawieniu się „dobrych wiadomości”.

— Większość inwestorów gra na słabnięcie funta. Presja, którą wywołałby korzystniejszy bieg wypadków byłaby brutalna i spowodowała powrót funta do poziomów widzianych ostatnio w pierwszym półroczu 2018 roku — mówi Valentin Marinov.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy