Plotki z parkietu i okolic

Markiewicz Tadeusz, Górecki Radosław, Pysiewicz Wojciech, Kudelska Izabela
opublikowano: 03-08-1999, 00:00

PLOTKI Z PARKIETU I OKOLIC

Łowcy przestali dzwonić

Tomasz Sielicki, prezes ComputerLandu, już nie dostaje telefonów od łowców głów. Jeszcze niedawno taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Ale cóż, czasy się zmieniają, a w ComputerLandzie wprowadzono opcje menedżerskie. Ponoć od tego czasu headhunterzy już nie proponują prezesowi Sielickiemu objęcia sterów innej firmy. Nie rezygnują jednak z polowań na pozostałych menedżerów Compu-terLandu. Tomasz Sielicki deklaruje, że gdy w grę wchodzi odejście jednego z filarów firmy, to porzuca wszystkie obowiązki, zamyka się ze swoim współpracownikiem i stara się dociec, jakimi motywami kieruje się prawie „upolowana osoba”. Prawie, bo prezes Sielicki postara się ją zatrzymać w firmie. TM

Prokurator zweryfikował scenariusz filmu Stuhra

Nowy film Jerzego Stuhra „Tydzień z życia mężczyzny” zakwalifikowano do głównego konkursu międzynarodowego festiwalu filmowego w Wenecji. Pokaz konkursowy odbędzie się 2 września.

— Chciałbym tą opowieścią sprowokować widza do spojrzenia w głąb siebie i zadumania się nad własnymi ułomnościami, nad mechanizmem, który popycha nas — nierzadko wbrew sobie — do czynienia zła. Śledząc zarówno życie uczuciowe, zawodowe jak i duchowe mojego bohatera, będę próbował dotrzeć do źródeł jego postępowania — mówi o swoim filmie Jerzy Stuhr, reżyser i zarazem odtwórca głównej roli.

Głównym bohaterem filmu jest prokurator. Praca nad filmem wymagała więc konsultacji prawniczych, których udzielił znany krakowski jurysta Ryszard Tłuczkiewicz, będący jednocześnie współautorem scenariusza. PAP, RG

Wizja TV promuje się w niecodzienny sposób

Nowatorski sposób promocji wymyśliła Wizja TV. Specjalnie dla objazdowej imprezy Road Show przygotowano „Wizjonera” — dużego trucka przekształconego w salę projekcyjną i wyposażonego w najnowocześniejszą aparaturę audiowizualną.

— Pomysł zaczerpnęliśmy z doświadczeń NATO. Z miasta do miasta przewozimy stworzony specjalny kontener, do którego może wejść 70 osób i na dwóch wielkich ekranach zobaczyć promocję — informuje Jacek Koskowski, kierownik działu marketingu Wizji TV.

Przygotowano kilka wersji prezentacji dla różnych grup docelowych. Imprezy mają formę festynu rodzinnego i są prowadzone przez zawodowych aktorów. Aktualnie konwój Wizji znajduje się pomiędzy Helem a Szczecinem. Konwój przemierzy ponad 4 tysiące kilometrów oraz odwiedzi 80 miast i miasteczek. Promocja zakończy się 17 września w Milanówku pod Warszawą.

— Mamy dwa podstawowe cele. Pierwszy to wytłumaczenie ludziom, co to jest telewizja cyfrowa, a drugi to zwiększenie sprzedaży — informuje Jacek Koskowski. WP

Dwadzieścia arabów pojechało do Kataru

Izabela Zawadzka, prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich, bardzo dobrze ocenia sytuację polskich stadnin hodujących te zwierzęta. Twierdzi, że wyścigami naszych wierzchowców interesują się obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Francji. Niedawno 20 polskich arabów kupili hodowcy z Kataru. Będą one przeznaczone do rajdów długodystansowych. Na aukcji Polish Prestige, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP, od 12 do 15 sierpnia w Janowie Podlaskim, zostaną wystawione do sprzedaży najpiękniejsze polskie araby. Impreza zgromadzi wielu przedstawicieli świata biznesu i polityki. Sponsorują ją m.in. Polkomtel, Bank Gospodarki Żywnościowej, Dolnośląskie Browary Piast i Polskie Linie Lotnicze LOT. IK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Markiewicz Tadeusz, Górecki Radosław, Pysiewicz Wojciech, Kudelska Izabela

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Plotki z parkietu i okolic