Plotki ze świata biznesu i okolic

Zawadzka Renata, Niewrzędowski Artur
03-11-1999, 00:00

PLOTKI ZE ŚWIATA BIZNESU I OKOLIC

Hotel Trawiński przeżywa drugą młodość

Na miejscu zbudowanego 25 lat temu Ośrodka Szkolenia Kadr Ministerstwa Rolnictwa w Poznaniu pojawił się nowoczesny obiekt hotelowy. Ośrodek dzielił los kolejno zarządzających nim instytucji. Decyzję o jego modernizacji podjęli obecni właściciele: Ireneusz Pilarz, Krzysztof Wegenke i Klemens Trawiński, pieczołowicie kierujący obiektem od ćwierćwiecza. Dzięki temu nowo powstały obiekt nazwano jego imieniem.

Przemiana dokonała się w takim tempie, że po mieście krąży na ten temat anegdota. Jeden z mieszkańców Poznania miał ponoć powiedzieć „Ładny ten hotel. Ale ciekawe, gdzie wywieźli stary”. Otóż starego obiektu nigdzie nie wywieziono. W marcu rozpoczęto kapitalny remont obiektu według dokumentacji przygotowanej przez architekta Jacka Kukiełę i jego zespół. Generalnym wykonawcą, który w rekordowym tempie uporał się z wszelkimi pracami modernizacyjnymi, jest przedsiębiorstwo braci Wojciecha i Jerzego Gajewskich z Sopotu.

Dla Poznania, centrum największej liczby imprez targowych, kolejny obiekt hotelowy, obliczony na 150 miejsc noclegowych, z pięcioma salami konferencyjnymi to zysk nie do pogardzenia. Toteż otwarcie hotelu Trawiński przebiegało z wielką pompą, a już 20 listopada, w dniu poznańskiej premiery „Pana Tadeusza”, tu właśnie będą podejmowani artyści występujący w filmie. RZ

JUŻ CZAS: Zgromadzeni goście niecierpliwie czekali na przecięcie wstęgi. Dla zwiedzających hotel przygotowano bowiem wiele niespodzianek (na fotografii w środku Klemens Trawiński pełen emocji śledzi poczynania Stefana Mikołajczaka, marszałka Sejmiku Wielkopolskiego uroczyście przecinającego wstęgę).

GODNE JADŁO: Krzysztof Kolberger, występujący w roli wodzireja, i Hanna Banaszak zadbali o strawę dla ducha, a importowany z Włoch szef kuchni Nikola D Alonzo zapewnił moc smakołyków.

Dobra kondycja ułatwia zrobienie kariery

Przygoda, solidarność, sięganie po rzeczy niemożliwe, to są wartości, z którymi zgodnie z filozofią Philip Morrisa ma się kojarzyć marka Marlboro. Firma dąży do tego organizując niecodzienną imprezę Marlboro Adventure Team, w której już po raz czwarty wzięli udział Polacy. Korzyści czerpią także uczestnicy tej niezwykłej przygody.

— Dobra kondycja i umiejętność panowania nad emocjami w ekstremalnych warunkach, to są cechy, na które coraz większy nacisk kładą pracodawcy. Ich posiadanie, potwierdzone naszym udziałem w imprezie, daje nam przewagę na konkurencyjnym rynku pracy. Może jeszcze bardziej liczy się to, że sami przekonaliśmy się o swojej wartości, o tym, że jesteśmy silni, odpowiedzialni, kreatywni i potrafimy dobrze funkcjonować w międzynarodowych zespołach — zgodnie twierdzą Paweł Lis, student czwartego roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim, i Narcyz Sadłoń (na zdjęciu) kończący właśnie studia na Łódzkim WAM-ie.

Przyszły medyk, wychowany i na stałe mieszkający w Kościelisku, od dawna marzył o pracy w TOPR. Po powrocie z eskapady jego szanse na realizację tego zamierzenia znacznie wzrosły. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe samo się nim zainteresowało. Być może dodatkowym bodźcem stała się wieść o tym, że Polacy lepiej niż inni sprawdzili się właśnie we wspinaczce górskiej. RZ

Powstanie futurystyczny Zepter Business Center

Zepter International Poland, oddział światowego potentata w sprzedaży bezpośredniej, wybuduje w Warszawie jeden z najbardziej futurystycznych biurowców. W formie budynek nawiązuje do litery Z (logo Zeptera) oraz garnka sprzedawanego przez firmę.

Na wmurowanie kamienia węgielnego przybył do Polski Philip Zepter, prezydent Zepter Iniernational (na zdjęciu wspólnie z Viborem Muli‹em, szefem Zeptera w Polsce, oraz Januszem Baryłą, prezesem Miteksu — wykonawcy budynku). Projekt biurowca powstał w pracowni Zinosco na Cyprze. W Zepter Business Center będzie się mieścić centrala dowodzenia firmy na Europę Środkową i Wschodnią, agencja turystyczna oraz 11 apartamentów, w tym prezydencki. AN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zawadzka Renata, Niewrzędowski Artur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Plotki ze świata biznesu i okolic