Plus dodał odsetki

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

Plus Bank wprowadził do oferty półroczną lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk, której oprocentowanie to 2,10 proc. w skali roku.

Można na niej zdeponować od 5 do 200 tys. zł. Kapitalizacja odsetek nastąpi po zakończeniu okresu. Lokata nie jest odnawialna. Jej podstawowe ograniczenie to możliwość zdeponowania tylko tzw. nowych środków, a więc pieniędzy stanowiących nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych, których klient Plus Banku był posiadaczem na dzień 26 października 2018 r. Oferta kierowana jest również do nowych klientów. W wersji trzymiesięcznej oprocentowanie sięga 2,05 proc. Ta oferta nie jest szczególnie atrakcyjna na tle produktów konkurencji.

W rankingu Bankier.pl wśród lokat trzymiesięcznych jest 10 o wyższym oprocentowaniu (najwyższe — 2,9 proc. — mają Idea Bank na lokacie na nowe środki Plus oraz Lion’s bank na lokacie Desire). Wśród lokat półrocznych wyższe oprocentowanie posiadają propozycje Idei (3 proc.), Lion’s Banku (3 proc.), Aliora (2,5), neoBanku (2,3 proc.) i Nest Banku (2,2 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane