Płytka korekta na dolarze

  • Marek Rogalski
opublikowano: 29-04-2019, 15:15

Dane z godz. 14:30 wskazały na większą od spodziewanej dynamikę wydatków, ale już przychody rosły zaledwie o 0,1 proc. m/m, a indeks wydatkowy PCE Core wyhamował w marcu do 1,6 proc. r/r z 1,8 proc. r/r wcześniej. Czy to stanowi jakieś zaskoczenie dla rynku?

 Nie do końca. Osłabienie było minimalne i szybko zostało wykorzystane do zakupów amerykańskiej waluty. W efekcie bilans na EURUSD i GBPUSD to spadkowa świeca doji, chociaż do końca dnia mamy jeszcze nieco czasu.

 

Wykres dzienny EURUSD

 

Wykres dzienny GBPUSD

Pisząc o EURUSD nie sposób nie wspomnieć o zaplanowanej na jutrzejsze przedpołudnie (godz. 11:00), publikacji danych nt. dynamiki PKB za I kwartał. Ryzyko rozczarowania istnieje– mediana zakłada 0,3 proc. k/k i 1,1 proc. r/r – i trudno ocenić, na ile zostało uwzględnione w wycenie euro. Zwłaszcza, że ostatnie dane makro, chociażby dzisiejsze indeksy koniunktury gospodarczej za kwiecień nie dają możliwości to jakiegoś zaczepienia oczekiwań na odbicie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu