Po 100 etatów od Holiconu i Capgemini

opublikowano: 08-04-2013, 00:00

Polskie centrum usług rośnie w Ostrowie Mazowieckim, zagraniczne — we Wrocławiu.

W sektorze nowoczesnych usług biznesowych przybędzie w tym roku 20 tys. miejsc pracy. Gros z nich utworzą firmy już obecne w Polsce. Według szacunków Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, centra z zagranicznym kapitałem odpowiadają za 85 proc. nowych umów o pracę. Ale nie tylko one poprawiają statystyki pośredników. Przykładem jest Holicon, centrum usług z Poznania, które w ubiegłym roku wykupili od LMB Capital i BZ WBK członkowie zarządu. W kwietniu chce zatrudnić 100 pracowników do oddziału w Ostrowie Wielkopolskim, który działa od ponad dwóch lat.

— Poszukujemy konsultantów do obsługi infolinii oraz specjalistów do sprzedaży telefonicznej, którzy będą obsługiwać klientów jednego z liderów branży energetycznej — mówi Joanna Borowicz, dyrektor departamentu zasobów ludzkich i komunikacji w Holicon.

Dziś firma zatrudnia 1200 osób w trzech biurach w Poznaniu i jednym w Ostrowie Wielkopolskim. Oprócz usług contact center, które stanowią 75 proc. przychodów, świadczy też usługi IT, HR i księgowości. Jej klientami są Cyfrowy Polsat, Netia, Tauron, Polkomtel i Skoda. W ubiegłym roku firma zdobyła pierwszy zagraniczny kontrakt. Zapowiadała też otwarcie biura w nowej lokalizacji, ale to zależy od trwających jeszcze negocjacji z klientem. Również 100 osób rekrutuje Capgemini. Szuka specjalistów IT do wrocławskiego oddziału, w którym pracuje ponad 500 inżynierów, a klientami są m.in. Daimler, BMW czy DB Schenker. W Polsce Capgemini ma 5 tys. pracowników. W tym roku zatrudni 500.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu