PO chce rozszerzenia ulgi internetowej

PAP
13-10-2008, 08:02

Platforma Obywatelska proponuje, by w rocznym zeznaniu podatkowym odliczać wszystkie poniesione wydatki na internet, a  nie tylko 760 zł, jak jest obecnie - donosi "Gazeta Prawna".

Jak wyjaśnia szef senackiej Komisji Gospodarki Narodowej Tomasz Misiak (PO), według założeń, miesięczna cena internetu - która będzie odliczana w PIT - to 25-30 zł. Teraz ceny wahają się od 50 do 100 zł. Misiak twierdzi jednak, że dostawcy internetu są skłonni obniżyć ceny.

"GP" zauważa, że gdyby ceny rzeczywiście spadły, nie byłyby potrzebne zmiany w zakresie ulgi internetowej, bo roczne wydatki na internet nie przekroczyłyby 300-360 zł.

Eksperci szacują, że takie rozszerzenie ulgi to koszt 250-300 mln zł rocznie i podkreślają, że korzystniejsze byłoby objęcie całego kraju darmową siecią bezprzewodową. To jednak koszt ok. 2 mld zł.

Ulga internetowa jest jedną z najpopularniejszych ulg podatkowych. W 2007 r. skorzystało z niej 11 proc. wszystkich podatników PIT. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PO chce rozszerzenia ulgi internetowej