PO chce zgłosić swoich kandydatów do KRRiT

Polska Agencja Prasowa SA
04-01-2006, 17:36

Platforma Obywatelska najprawdopodobniej zgłosi swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zapowiedział szef partii Donald Tusk. Nie uzgodniono jeszcze, kto będzie kandydował.

Platforma Obywatelska najprawdopodobniej zgłosi swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zapowiedział szef partii Donald Tusk. Nie uzgodniono jeszcze, kto będzie kandydował.

30 grudnia - po wejściu w życie nowelizacji ustaw medialnych - przestała istnieć dotychczasowa 9-osobowa KRRiT. Nowa, 5-osobowa Rada ma zostać wybrana przez Sejm, Senat i prezydenta jeszcze w styczniu. Początkowo termin zgłaszania w Sejmie kandydatów do KRRiT wyznaczony został na 4 stycznia, później przesunięty na 10.

"Nie chciałbym, aby Prawo i Sprawiedliwość, pod pretekstem, że Platforma nie wystawia własnego kandydata, przegłosowało kandydatów Samoobrony, LPR czy własnych. Będziemy chcieli, żeby nie było takiego fałszywego komfortu" -  powiedział Tusk w środę dziennikarzom w Sejmie.

"PiS i Jarosław Kaczyński nie będą mogli mówić, że wybrali polityka Młodzieży Wszechpolskiej czy Samoobrony, bo Platforma nie wyraziła gotowości do współpracy" - dodał.

Kandydować do Rady nie będą partyjni działacze, ale ludzie znający się na mediach, osoby o powszechnie uznawanych kwalifikacjach - zapowiedział lider PO.

Kandydaci Platformy do KRRiT będą musieli się zdecydować na trudną misję - mówił Tusk. "Znaleźć kogoś, kto kandyduje, żeby pokazać, że mogłoby być lepiej, ale prawdopodobnie nie zostanie członkiem Rady, to nie jest taka łatwa sprawa" - ocenił. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PO chce zgłosić swoich kandydatów do KRRiT