Po danych o PKB amerykańskie giełdy spadają

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 27-10-2006, 16:05

Gwałtowne załamanie koniunktury po czwartkowym, kolejnym rekordzie indeksu Dow Jones to rezultat publikacji bardzo słabych danych makro.

Piątkowe notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się od wyraźnych spadków. Przecena dotyka zarówno rynek tradycyjnych blue chipów, jak i spółki technologiczne. Gwałtowne załamanie koniunktury po czwartkowym, kolejnym z rzędu rekordzie indeksu Dow Jones to rezultat publikacji bardzo słabych danych makro.

Produkt krajowy brutto USA wzrósł w III kwartale jedynie o 1,6 proc. wobec wzrostu o 2,6 proc. w II kwartale. Analitycy byli znacznie większymi optymistami i spodziewali się w tym okresie wzrostu PKB o 2,0 proc. To najsłabszy wynik od pierwszego kwartału 2003 r.

W średniej Dow Jones dobrze prezentują się papiery giganta informatycznego Microsoftu. To zasługa bardzo dobrych rezultatów spółki w minionych trzech miesiącach, które przewyższyły prognozy specjalistów.

Silnie zwyżkują kwotowania Sun Microsystem. Strata kwartalna spółki okazała się niższa niż szacowali analitycy zaś przychody zgodne z prognozowanymi.

W odwrotnym natomiast kierunku podążają kwotowania walorów Avon Products. Wyniki specjalizującej się w kosmetykach spółki nie sprostały oczekiwaniom analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Po danych o PKB amerykańskie giełdy spadają