Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 11-05-1999, 00:00

Po godzinach Michał Machlejd

Prezes Banku Gospodarki Żywnościowej ma powody do satysfakcji. W pierwszym kwartale tego roku BGŻ uzyskał najlepszy wynik finansowy w całym sektorze bankowym. Zysk netto banku przekroczył 200 mln zł, podczas gdy w całym 1998 roku wyniósł 335,6 mln zł. Na tak dobre tegoroczne wyniki wpłynęła sprzedaż akcji cukrowni Opalenica niemieckiemu Nordzucker, dostosowanie od początku 1999 roku oprocentowania depozytów do poziomu rynkowego oraz zliberalizowane zasady tworzenia rezerw celowych na kredyty zabezpieczane przewłaszczanym majątkiem. Po odjęciu wpływu tych czynników, zysk netto byłby równie dobry (103 mln zł).

Roman Szlachta

Złotą Kielnię, główną nagrodę VIII Targów Forum Budownictwa w Białymstoku, uzyskał prototyp nowoczesnej krajalnicy do masy betonowej, produkcji kierowanej przez prezesa Szlachtę firmy Prefabet Niegocin z Wilkas pod Giżyckiem. Krajalnica z Wilkas została uznana przez naukowców z Politechniki Białostockiej za najlepsze wdrożenie rozwiązań naukowo-technicznych. Prototyp urządzenia opracowała grupa specjalistów z polskiego stowarzyszenia przedsiębiorstw Prefabet. Dotychczas takie prototypy pracują w trzech zakładach w kraju.

Marek Michałowski

Kierowany przez niego Budimex wygrał przetarg i podpisał list intencyjny z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT dotyczący zaprojektowania i wybudowania biurowca w Warszawie. Termin zawarcia ostatecznego kontraktu przewidywany jest na 15 czerwca. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2000 roku. Jej koszt oszacowano na 60 mln zł.

Mieczysław Maliszewski

Nie doszła do skutku publiczna emisja akcji serii F Mławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Insbud, ponieważ nie subskrybowano i nie opłacono co najmniej 1,5 mln akcji. Inwestorzy biorący udział w publicznej sprzedaży złożyli zapisy na 344 tys. walorów. W transzy dużych inwestorów złożono tylko jeden zapis na 20 tys. papierów a w transzy „małej” 568 zapisów na 324 120 walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach