Po godzinach

Renata Zawadzka
opublikowano: 14-03-2000, 00:00

Po godzinachEdmund Mzyk

Zarządzany przez niego Yawal System, dostawca profili aluminiowych, planuje w 2000 roku zainwestować 50 mln zł w media i Internet. Yawal System powołał w tym celu cztery zależne w stu procentach spółki: Yawal Media, która będzie zajmować się m.in. reklamą, Yawal Press, która zajmie się działalnością wydawniczą, Yawal Radio — działalnością radiową oraz Yawal Mail, która będzie tworzyć portale internetowe i przetwarzać dane. Kapitały założycielskie spółek wynoszą po 4 tys. zł.

Andrzej Modrzejewski

Analitycy Wood & Company zalecają kupno walorów kierowanego przez niego Polskiego Koncernu Naftowego. Ich zdaniem, docelową ceną na koniec 2000 r. jest 29,5 zł za akcję. Analitycy podkreślają wyniki finansowe z 1999 r. (760 mln zł zysku netto) i lepsze od oczekiwanych pierwsze efekty integracji sprzedaży i logistyki po fuzji z CPN. Specjaliści prognozują, że w 2000 r. PKN osiągnie 916 mln zysku netto, a w 2001 r. — 1,04 mld zł.

Marek Dobosz

Kierowana przez niego Naftobudowa zawarła umowę z Rafinerią Gdańską. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie przez Naftobudowę robót remontowych, montażowych, izolacyjnych oraz antykorozyjnych związanych z utrzymaniem ruchu rafinerii. Wartość robót ustalono wstępnie na 5,8 mln zł.

NOTOWANIA

Marek Karambuła

Okocim, którym po rezygnacji Marko Marinko z funkcji prezesa kieruje Marek Karambuła, wiceprezes ds. finansowych, zamierza do 28 kwietnia zamknąć zakład produkcyjny w Chociwlu. Pracę straci 106 osób. Zdaniem większości analityków, Carlsberg, główny akcjonariusz Okocimia, jest zbyt pasywnym inwestorem, wskutek czego spółka traci rynek (w 1999 r. udział Okocimia spadł z 8,3 proc. do 7,4 proc.). Niezadowalające były też wyniki browaru za 1999 r. (zysk netto 21,8 mln zł — o połowę niższy niż w 1998 r.). Okocim nadal nie zaprezentował jasnej strategii działania wobec rosnącej konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu