Po godzinach

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 06-04-2001, 00:00

NOTOWANIA

Andrzej Modrzejewski

Co prawda wczorajsze podwyżki cen benzyny zapewne nie przysporzą prezesowi PKN Orlen zwolenników wśród polskich automobilistów, jednak jego umiejętności menedżerskie i pozycja kierowanej przez niego spółki zostały docenione przez członków Polskiej Rady Prezesów (PRP). Dzięki nominacji na jej przewodniczącego osiągnął podwójne wyróżnienie. Po pierwsze, przewodzi organizacji skupiającej szefów dwunastu największych firm w kraju, a po drugie, będzie jedynym prezesem z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, zasiadającym w Światowej Radzie Prezesów, skupiającej menedżerów firm wpływających na światową dynamikę gospodarczą.

Oprócz nowego przewodniczącego, do PRP należą m.in. prezesi PGNiG, Zasady, PSE, FIAT Auto Poland, Huty im. T. Sendzimira, Elektrimu, BSK i BPH.

Mattias Gatt

Akcje kierowanej przez niego Netii nie najlepiej sobie radzą na warszawskiej giełdzie. Zniżkują praktycznie od momentu swego debiutu, czyli od połowy ubiegłego roku. W tym czasie straciły na wartości już ponad 70 proc., a w tym tygodniu osiągnęły kolejne minimum.

Walory drugiego co do wielkości, działającego w Polsce operatora telefonii stacjonarnej poddają się tendencjom typowym dla akcji większości europejskich spółek z tego sektora. Jak podaje Deutsche Bank w swoim raporcie opublikowanym 2 kwietnia, największe spadki były udziałem m.in. France Telecom oraz narodowych operatorów z Węgier i Czech — spółek Matav i Cesky Telecom. Do niskich notowań Netii oprócz ogólnej dekoniunktury w sektorze przyczynia się wysokie zadłużenie spółki.

Na tym tle nieźle prezentuje się największy konkurent spółki Mattiasa Gatta — Telekomunikacja Polska SA, której walory również tracą na wartości, ale znacznie mniej niż akcje Netii i narodowych operatorów z Czech i Węgier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach