Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Urszula Chojnacka, Paweł Zielewski
opublikowano: 11-06-2001, 00:00

Adam Sitko

Prezes Bankowego Leasing, spółki zależnej od PKO BP, stawia sobie na ten rok ambitny cel. Firma ma zamiar zwiększyć swoje obroty o 30 proc. Na taką dynamikę na rynku leasingu mogą sobie pozwolić tylko podmioty z bankowym zapleczem, a za Bankowym Leasing stoi nie byle kto — największy krajowy detalista. Jeśli to się rzeczywiście uda, to firma trafi do grona dziesiątki największych firm branży. To jednak nie koniec — Adam Sitko liczy, że w ciągu trzech lat spółka wejdzie do pierwszej trójki. Wówczas też będzie możliwy debiut na warszawskiej giełdzie. Na razie Bankowy wchodzi w leasing nieruchomości. To krok w kierunku dywersyfikacji portfela, w którym na razie przeważają samochody ciężarowe.

Henryka Pieronkiewicz

Pani prezes PKO BP kilka lat temu z powodzeniem poprowadziła do prywatyzacji Bank Przemysłowo-Handlowy. Niestety, wiele wskazuje na to, że nie będzie mogła dołączyć prywatyzacji banku, którym dziś kieruje do listy sukcesów. W ciągu kilkunastu miesięcy szefowania największemu polskiemu bankowi detalicznemu nie udało jej się wpłynąć na resort skarbu w takim stopniu, aby doprowadzić do rozpoczęcia prywatyzacji kierowanej przez siebie instytucji. Mimo zapewnień o rychłym podpisaniu umowy z dostawcą scentralizowanego systemu informatycznego, od ubiegłego roku także ta sprawa nie jest rozwiązana. Poniechanie prywatyzacji największego polskiego detalisty — zdaniem części analityków — stawia pod znakiem zapytanie sens pracy pani prezes. O Henryce Pieronkiewicz wiadomo, że jest osobą niezwykle ambitną. Tak ogromna kłoda pod nogi PKO BP to prawdziwy cios dla wszystkich, którym jeszcze trochę zależy na banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Urszula Chojnacka, Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Po godzinach