PO i PiS: Wciąż brak decyzji ws. marszałka Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 13:13

Szef klubu PiS Ludwik Dorn pytany we wtorek, czy jest możliwe, że zaplanowane na 19 października pierwsze posiedzenie Sejmu zostanie przerwane na kilka dni do czasu, aż PiS i PO uda się porozumieć w sprawie rządu, odparł: "będziemy nad tym problemem myśleć".

Szef klubu PiS Ludwik Dorn pytany we wtorek, czy jest możliwe, że zaplanowane na 19 października pierwsze posiedzenie Sejmu zostanie przerwane na kilka dni do czasu, aż PiS i PO uda się porozumieć w sprawie rządu, odparł: "będziemy nad tym problemem myśleć".

W poniedziałek Dorn w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie powiedział, że "zaczyna się obawiać, że wobec wysokiego prawdopodobieństwa przegranej wyborów prezydenckich przez pana Donalda Tuska i konieczności zagospodarowania ewentualnie przegranego kandydata, PO może wystąpić na posiedzeniu (Sejmu) z wnioskiem o odroczenie obrad i wyboru marszałka (Sejmu) na czas po wyborach prezydenckich". 

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zaprzecza, jakoby Platforma chciała wybrać marszałka dopiero po wyborach prezydenckich. "Ze strony Platformy nie ma intencji, żeby przekładać wybór, który ma się dokonać 19-go (października). Powiedziałem przewodniczącemu Dornowi, że nie chcemy tak zrobić" - powiedział dziennikarzom w Sejmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane