Po naukę za granicę

DCZ
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Najwięcej Polaków chce wyjeżdżać na kursy angielskiego do Wielkiej Brytanii.

Najwięcej Polaków chce wyjeżdżać na kursy angielskiego do Wielkiej Brytanii.

Ale szkoły językowe oferują też wyjazdy na przykład do USA czy RPA. Jednych wysyłają na takie kursy pracodawcy, inni płacą z własnej kieszeni. Jest kilka możliwości zakwaterowania: akademiki, hotele lub pokój przy rodzinie Są też oferty dla najbogatszych — lekcje indywidualne, potem np. kurs golfa, a mieszkanie w dworku czy luksusowym hotelu.

Standardowy kurs trwa dwa — trzy tygodnie. W Australii, Nowej Zelandii czy RPA zwykle dłużej — od 1 do 3 miesięcy. Przykładowe ceny. Dwutygodniowy zagraniczny kurs biznesowego angielskiego organizowany przez szkołę English First (64 godzin lekcyjnych) kosztuje 3800 zł. Z firmą JDJ Bachalski można pojechać do Londynu na dwa tygodnie (40 lekcji) za 1086 funtów, a do Irlandii za 760 euro.

Możemy jednak sami wybrać szkołę i załatwić formalności. Warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych. Na przykład www.educationuk.org to strona związana z British Council. W zakładce Study English in the UK znajdziemy wyszukiwarkę, w której możemy dobrać rodzaj kursu, lokalizację, datę rozpoczęcia. Strona ma polską wersję. Baza zawiera prawie 400 szkół językowych, które otrzymały rekomendację British Council. Inna wyszukiwarka znajduje się pod adresem: www.languagecourse.net/kursy-językowe. W tej bazie jest aż 2423 kursów 21 języków w 45 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy