Czytasz dzięki

Po pandemii firmy będą bardziej cyfrowe

opublikowano: 22-04-2020, 22:00

Nowe aplikacje i usługi w chmurze pomogą uporać się z kryzysem i przygotują na trudne sytuacje.

Wielu pracownikom nie jest łatwo wykonywać obowiązki firmowe w domu. Tym bardziej że musieli przestawić się na zdalny tryb pracy z dnia na dzień. Eksperci firmy Konica Minolta nie mają wątpliwości, że pandemia przyczyni się do przyspieszenia tempa digitalizacji w biznesie.

Ich zdaniem takie rozwiązania jak aplikacje w chmurze czy elektroniczny obieg dokumentów pomogą firmom dopasować się do sytuacji rynkowej i redukować koszty prowadzenia biznesu. Zwracają uwagę na skokowy w ostatnim czasie wzrost liczby osób korzystających z komunikatorów i platform wirtualnej współpracy. Z danych firmy Microsoft wynika, że w połowie marca — w ciągu tylko jednego tygodnia — liczba użytkowników aplikacji Teams zwiększyła się o 37 proc.

— Firmy znalazły się w trudnej sytuacji, która jednak daje możliwości rozwoju. Muszą dostosować się do nowych wymogów, opracować procedury, zapewnić szkolenia. Dokonują też zmian organizacyjnych, wdrażają cyfrowe narzędzia i rozwijają zdalne świadczenie usług. Takie rozwiązania pomogą im nie tylko uporać się z obecnym kryzysem, ale przygotują na podobne sytuacje w przyszłości — podkreśla Mateusz Macierzyński, menedżer od systemów IT w firmie Konica Minolta.

Sprawdź program webcastu "Praca zdalna - jak uregulować zasady jej świadczenia", 29 kwietnia >>

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane