Po pandemii firmy będą bardziej cyfrowe

opublikowano: 22-04-2020, 22:00

Nowe aplikacje i usługi w chmurze pomogą uporać się z kryzysem i przygotują na trudne sytuacje.

Wielu pracownikom nie jest łatwo wykonywać obowiązki firmowe w domu. Tym bardziej że musieli przestawić się na zdalny tryb pracy z dnia na dzień. Eksperci firmy Konica Minolta nie mają wątpliwości, że pandemia przyczyni się do przyspieszenia tempa digitalizacji w biznesie.

Fot. ARC

Ich zdaniem takie rozwiązania jak aplikacje w chmurze czy elektroniczny obieg dokumentów pomogą firmom dopasować się do sytuacji rynkowej i redukować koszty prowadzenia biznesu. Zwracają uwagę na skokowy w ostatnim czasie wzrost liczby osób korzystających z komunikatorów i platform wirtualnej współpracy. Z danych firmy Microsoft wynika, że w połowie marca — w ciągu tylko jednego tygodnia — liczba użytkowników aplikacji Teams zwiększyła się o 37 proc.

— Firmy znalazły się w trudnej sytuacji, która jednak daje możliwości rozwoju. Muszą dostosować się do nowych wymogów, opracować procedury, zapewnić szkolenia. Dokonują też zmian organizacyjnych, wdrażają cyfrowe narzędzia i rozwijają zdalne świadczenie usług. Takie rozwiązania pomogą im nie tylko uporać się z obecnym kryzysem, ale przygotują na podobne sytuacje w przyszłości — podkreśla Mateusz Macierzyński, menedżer od systemów IT w firmie Konica Minolta.

Sprawdź program webcastu "Praca zdalna - jak uregulować zasady jej świadczenia", 29 kwietnia >>

Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
×
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane