PO robi czystki?

IAR, PAL
13-05-2008, 09:22

Platforma Obywatelska przyspieszyła czystki w spółkach Skarbu Państwa. W ekspresowym tempie zdymisjonowano zarząd spółki Naftor - poinformował "Nasz Dziennik".

Dziennik podał, że po odwołaniu pracowników i członków kierownictwa państwowych firm OLPP i Naftoserwisu podejrzewanych o "prawicowe odchylenia" w trybie pilnym zdymisjonowano wczoraj zarząd kolejnej spółki - Naftor: Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza.

Na pospieszną dymisję naciskał resort Skarbu Państwa, przeprowadzono ją więc dosłownie z dnia na dzień - podaje gazeta i przypomina, że zaledwie 3 dni wcześniej Zwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników pozytywnie zaopiniowało działalność odwołanego wczoraj zarządu, a w ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza przyznała mu nagrody za wyniki w pracy.

Naftor, podobnie jak Naftoserwis, to spółka zależna od Operatora Logistycznego Paliw Płynnych należącego do Skarbu Państwa. "A to formalnie oznacza" - podkreśla "Nasz Dziennik" - "że decyzje kadrowe w firmie podejmuje otoczenie ministra Aleksandra Grada".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR, PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PO robi czystki?