Po targach Poznań kusi tenisem

Ryszard Gromadzki
12-06-2000, 00:00

Po targach Poznań kusi tenisem

MODA NA ZDROWIE: Moda na zdrowy styl życia sprawia, że nasz obiekt jest oblegany przez klientów — twierdzi Jacek Michalus dyrektor generalny Centrum Rekreacji Niku w Poznaniu. fot. Jacek Łaszczewski

Goście poznańskich imprez targowych nie mogą narzekać na brak rozrywek po spotkaniach biznesowych. Wystawcy targowi mogą korzystać np. z krytych basenów, kortów tenisowych i jeździć konno. Zachodni przedsiębiorcy narzekają jednak na brak pola golfowego.

Miłośnicy tenisa mają do dyspozycji kilka kortów w mieście oraz kompleks w Sierosławiu pod Poznaniem. Szczególnie chętnie biznesmeni korzystają z malowniczo położonych kortów na Golęcinie. Wynika to z ich wysokiego standardu (od kilku lat na tym obiekcie odbywa się tur- niej tenisowy z cyklu ATP). Wynajęcie któregoś z poznańskich kortów to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych za go- dzinę.

Miłośnicy jazdy konnej mogą zrelaksować się albo w położonym na terenie miasta ośrodku jeździeckim Wola, bądź w którymś z ośrodków położonych pod miastem. Chętni ćwiczą swoje umiejętności jeździeckie pod okiem trenera.

— Godzina jazdy na naszym obiekcie kosztuje 15 zł — mówi koniuszy Roman Kusz, z ośrodka jeździeckiego w podpoznańskkiej miejescowości Rogalin.

Istotnym mankamentem rzutującym na jakość oferty rekreacyjnej Poznania jest brak pola golfowego. Golf to sport bardzo popularny wśród zachodnich przedsiębiorców uczestniczących w targach. W Poznaniu mówi się od kilku lat o wybudowaniu pola golfowego, na razie jednak nic z tych planów nie wychodzi, a miłośnicy tej dyscypliny najbliższe pole do dyspozycji mają na wyspie Wolin.

Ludzie biznesu chętnie chodzą do Centrum Rekreacji Niku, które zainaugurowało swoją działalność w 1998 roku, kosztowało 5 mln USD (około 20 mln zł).

— Z usług naszego klubu fitness może korzystać 2500 osób. Warunkiem jest wykupienie kart klubowych. Natomiast wstęp na kręgielnię jest otwarty dla wszystkich chętnych — relacjonuje Jacek Michalus, dyrektor generalny centrum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po targach Poznań kusi tenisem