Po tym poznasz mężczyznę alfa

DI
opublikowano: 29-06-2009, 14:27

„Łysa głowa jest znakiem rozpoznawczym mężczyzny alfa – o wysokim statusie, prestiżu i dostojnym wieku” – czytamy w  najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.

Aż 70 proc. kobiet uważa, że łysi mężczyźni są atrakcyjni. Podobnie sądzi 69 proc. mężczyzn - wynika z badań naukowych, na które powołuje się pismo. Ponad 1/3 kobiet w wieku do 34 lat stwierdziła w ankiecie dla brytyjskiej agencji NOP, że mężczyźni z „fryzurą na kolano” wyglądają seksownie. Tymczasem z badań, jakie instytut Gallupa przeprowadził w 2004 r. w Wlk. Brytanii wynika, że większość łysiejących panów traci pewność siebie, a połowa czuje się nieatrakcyjnie i staro. Niepotrzebnie – przekonuje najnowszy „Wprost” i dodaje, że łysina jest postrzegana jako oznaka wysokiego statusu od wieków, tak samo zresztą jak od lat kojarzona jest z takimi cechami, jak opiekuńczość, łagodność i dojrzałość społeczną. Tygodnik ma też rady dla tych, którzy z utratą włosów nie mogą się pogodzić. „Wprost” donosi, że na typowe dla mężczyzn wypadanie włosów nie cierpią eunuchy, co zauważył to już Hipokrates. Panom, którzy z głową gładką jak kolano nie czują się komfortowo, naukowcy polecają jako jedyną skuteczną metodę... kastrację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane