Początek sesji na GPW powinien przynieść wzrost indeksów

(Artur Szymański)
opublikowano: 05-05-2005, 09:37

Po bardzo udanej sesji na Wall Street od wzrostów rozpoczęły dzień giełdy w Europie Zachodniej. Na aż 19-plusie wystartowały futures na WIG20. Umacnia się też złoty. Wszystko to przemawia za dodatnim otwarciem handlu na rynku kasowym GPW.

Po bardzo udanej sesji na Wall Street od wzrostów rozpoczęły dzień giełdy w Europie Zachodniej. Na aż 19-plusie wystartowały futures na WIG20. Umacnia się też złoty. Wszystko to przemawia za dodatnim otwarciem handlu na rynku kasowym GPW.

Wczorajsza sesja w USA przyniosła duże wzrosty giełdowych indeksów. Dow Jones zyskał 1,2 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zwiększyła wartość o 1,5 proc. Wydaje się, że powinno to poprawić nienajlepsze humory warszawskich inwestorów. Nie oczekiwałbym jednak zmasowanego szturmu na akcje. Nie przed rozstrzygnięciami na arenie politycznej.

Dziś w Sejmie głosowanie nad jego samorozwiązaniem. Premier apeluje do posłów, by zdecydowali się skrócić kadencje, ale wydaje się w 99 proc. pewne, że ci pozostaną głusi i polityczna agonia tego parlamentu przeciągnie się do jesieni. Na dobrą sprawę, inwestorom giełdowym jest to na rękę, oddala bowiem polityczną zawieruchę związaną z prowadzeniem bezpardonowej kampanii wyborczej i daje kilka miesięcy spokoju niezbędnego prowadzeniu udanych giełdowych inwestycji. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane