Poczta podpisała umowę na 30 tys. tabletów

GSU
opublikowano: 09-01-2020, 10:30

Poczta Polska podpisała z konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska umowę na dostawę 30 tys. tabletów dla listonoszy. Łączna wartość kontraktu to ponad 116 mln zł.

W ramach umowy Poczta Polska będzie mogła kupić do 30 tys. tabletów Samsung Galaxy Tab Active 2 wraz z usługą transmisji danych, licencje do systemu dedykowanego do zarządzania flotą urządzeń oraz usługi napraw serwisowych. 

Dzięki nowym tabletom Poczta przez kolejne trzy lata będzie mogła obsługiwać przesyłki z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru. Obecnie miesięcznie  doręczanych jest ok. ośmiu milionów takich przesyłek dla sądów, prokuratur, ale też innych instytucji i firm. To największe tego typu wdrożenie w Europie na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Tablety trafią do placówek pocztowych w czterech transzach. Pierwsza pula urządzeń zostanie przekazana do końca stycznia 2020 r., wymiana ponad 20 tys. urządzeń potrwa ok. trzech miesięcy. 

„PB” o możliwym rozstrzygnięciu przetargu na tablety pisał już jesienią. Wymagania w zakresie jakości elektronicznego podpisu EPO określone w umowie na doręczanie korespondencji dla sądów i prokuratur były one postawą do określenia wymagań sprzętowych postępowaniu przetargowym. W połączeniu z budżetem zamawiającego przełożyły się na zawężenie możliwych to dostarczenia modeli tabletów praktycznie do jednego modelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane