Pocztylion dostrzega potencjał w listonoszach

Grzegorz Nawacki
06-01-2009, 06:57

Miejsce w trójce najlepiej inwestujących i  60 tys. nowych klientów — to cele dla funduszu emerytalnego na 2009 r.

Z mieszanymi uczuciami kończy rok Pocztylion PTE. Satysfakcję dają wyniki inwestycyjne: -12,6 proc. daje mu trzecie miejsce. Jednak klienci tego nie docenili: w ciągu 11 miesięcy ich liczba wzrosła jedynie o 13,4 tys., czyli 3,11 proc. W tym czasie rynek wzrósł o ponad 5 proc.

— Chcemy poprawić tegoroczny wynik sprzedaży i zdobyć ponad 30 tys. klientów. Będziemy też uczestniczyć w styczniowym losowaniu i mamy nadzieję na lipcowe. To oznacza, że w 2009 r. liczba klientów wzrośnie o ponad 60 tys. — mówi Adam Gola, członek zarządu Pocztylion-Arka PTE.

Właśnie brak udziału w ubiegłorocznych losowaniach zaważył na słabym wyniku. Cztery fundusze, które brały w nim udział, zdobyły 155,5 tys. klientów. Zarządzający obiecują, że w tegorocznych losowaniach Pocztylion nie będzie stał z boku (biorą w nim udział fundusze z wynikami powyżej średniej, z wyłączeniem największych).

Niektórzy eksperci wskazują, że na postrzeganiu funduszu ważą związki z Pocztą Polską, która nie należy do szczególnie lubianych instytucji.

— Sieć sprzedaży liczy 5,5 tys. osób, czyli jest jedną z największych na rynku. Sprzedaż na osobę jest jednak niższa niż u konkurencji, co oznacza, że mamy spory potencjał. Sieć nie jest jeszcze w pełni profesjonalna, bo dla listonoszy jest to dodatkowe zajęcie i nie wszyscy są jeszcze przeszkoleni, ale to się szybko zmienia — mówi Adam Gola.

Jak Pocztylion może skorzystać na planach BNP Paribas, jednego ze swoich akcjonariuszy? Czy fundusz planuje przejęcie? Dowiesz się z wtorkowego „Pulsu Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pocztylion dostrzega potencjał w listonoszach