Czytasz dzięki

Pod Poznaniem powstanie pole golfowe

AR
opublikowano: 02-07-2019, 13:22

Lokalny inwestor chce stworzyć na działce należącej Tarnowa Górnego pole golfowe - największe w Wielkopolsce.

Polscy amatorzy ulubionego sportu Johna D. Rockefellera będą mieć nowe miejsce do rozwijania swojej pasji. Samorząd gminy potwierdza, że ma 65-hektarowej działce w Tarnowie Podgórnym, 20 km od Poznania, powstanie pole golfowe.

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

– Tak, w naszej gminie planowana jest budowa pola golfowego. To będzie pierwsze 18-dołkowe pole golfowe w Wielkopolsce. Potencjalnym inwestorem jest prywatny przedsiębiorca z naszej gminy – mówi Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Gmina nie chce ujawnić nazwy firmy. Nie wiadomo też, na jakim etapie jest inwestycja, ani czy ma odpowiednie pozwolenia środowiskowe. Z informacji przekazanych przez wójta wynika jedynie, że samorząd zgodził się jej wydzierżawić publiczne tereny.  

– Odpowiednią wycenę czynszu już zleciliśmy rzeczoznawcy – mówi Tadeusz Czajka.

Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej w 2021 r. Portal Topgolf szacuje, że budowa pełnowymiarowego, 18-dołkowego pola golfowego - takiego, jakie ma powstać w Tarnowie Podgórnym – w Europie kosztuje średnio ok. 6 milionów euro. Gmina liczy na to, że prywatne pole golfowe przyniesie jej liczne korzyści.

– Najważniejszą wartością takiej inwestycji jest poszerzenie oferty usług sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców i przedsiębiorców. Ponadto liczymy na wzmocnienie marki Tarnowo Podgórne – w rozmowach biznesowych potencjalni inwestorzy coraz mocniej zwracają uwagę na atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu przez kadrę kierowniczą i pracowników. Myślę, że nowoczesne pole golfowe – podobnie jak funkcjonujący od czterech lat Park Wodny Tarnowskie Termy – będzie nas wyróżniać – mówi Tadeusz Czajka.

W całym kraju jest zaledwie  dziewiętnaście 18-dołkowych pól golfowych, które wykorzystują kluby zrzeszone w Polskim Związku Golfa. Mniej więcej drugie tyle stanowią mniejsze pola 9-dołkowe.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane