Podatek rolny ma płacić dzierżawca

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-07-2006, 07:26

Podatek rolny za grunty dzierżawione będzie płacił dzierżawca, a nie właściciel ziemi - zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym, nad którym w czwartek w nocy dyskutował Sejm.

Podatek rolny za grunty dzierżawione będzie płacił dzierżawca, a nie właściciel ziemi - zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym, nad którym w czwartek w nocy dyskutował Sejm.

Projekt został skierowany do sejmowych komisji finansów i rolnictwa.

Jak wynika z uzasadnienia do projektu, umowy zawierane z dzierżawcami nie przenoszą obowiązku podatkowego na dzierżawcę. Jest tak również w sytuacji, gdy dzierżawca z własnej woli zadeklaruje chęć płacenia takiego podatku.

Z uzasadnienia wynika, że taki stan prawny jest dużą niedogodnością dla rolników oddających gospodarstwa w dzierżawę w zamian za renty strukturalne oraz dla dzierżawców starających się o fundusze z UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu