Podatnicy mogą rozliczyć PIT do 2 maja

Polska Agencja Prasowa SA
25-04-2005, 10:52

Poniedziałek, 2 maja, jest w tym roku ostatnim dniem, kiedy podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem. PIT-y za 2004 r. można też wysyłać pocztą do północy 2 maja.

Poniedziałek, 2 maja, jest w tym roku ostatnim dniem, kiedy podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem. PIT-y za 2004 r. można też wysyłać pocztą do północy 2 maja.

    Przesunięcie daty ostatecznego rozliczenia podatku PIT wynika z tego, że ostatni dzień kwietnia przypada na sobotę.

    W rozliczeniu podatkowym za 2004 r. będzie można jeszcze odliczyć od dochodu m.in. wydatki na cele rehabilitacyjne, odsetki od kredytu na inwestycje mieszkaniowe i darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego i na cele kultu religijnego. Jednak, jak zauważają specjaliści z Pricewaterhouse Coopers (PwC), z roku na rok podatnicy mają coraz mniej możliwości odliczeń w ramach podatku PIT.

    Andrzej Taudul z PwC zwraca uwagę, że w ostatnim czasie wzrosła liczba osób pracujących za granicą. Podatnicy ci powinni zwracać uwagę na obowiązujące ich zasady rozliczeń, które zależą od czasu pracy wykonywanej za granicą i od kraju, w którym  pracują. Osoby te powinny zasięgnąć opinii prawnej lub urzędu skarbowego w tym zakresie.

    Generalnie osoba wyjeżdżająca na dłużej rozlicza się w kraju, w którym pracuje. Jednak podatnicy powinni mieć świadomość, że rozliczenia w Polsce mogą być konieczne.

    Według danych urzędów skarbowych, w ubiegłych latach w składanych zeznaniach podatkowych najczęściej powtarzały się takie błędy jak: brak podpisu, jednoczesne odliczanie tych samych wydatków od dochodu i podatku, nieodliczanie składek na ZUS, nieprawidłowy numer NIP, brak załączników do zeznań, a także błędy rachunkowe.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podatnicy mogą rozliczyć PIT do 2 maja