Podaż zdominowała sesję na Wall Street

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 21-05-2002, 00:00

W poniedziałek za oceanem interesujące było jedynie otwarcie sesji. Wówczas to gracze uwierzyli analitykom z banku Merrill Lynch. Ich zdaniem, wzrosty z ubiegłego tygodnia — najpoważniejsze od kilku miesięcy — nie znajdują podstaw. Po publikacji raportu Merrill Lynch najbardziej stracili producenci oprogramowania.

Mocna przecena spotkała Microsoft. Rynek czeka na kolejne kroki spółki, która nie może skłonić klientów do kupna konsoli Xbox. Ostro w dół poszła cena akcji Oracle, o której pesymistycznie wypowiedzieli się specjaliści z ML. Spadek dotknął także udziałowców softwarowego Computer Associates. Departament Sprawiedliwości i SEC badają błędne zaksięgowanie 500 mln USD do przychodów spółki. Najsłabszym papierem w branży był jednak PeopleSoft, twórca oprogramowania dla działów obsługi klienta i zasobów ludzkich. Firma ciągle nie zanotowała poprawy popytu na swoje usługi.

W tradycyjnych sektorach wyróżnia się Loweís. Ta sieć handlowa dla majsterkowiczów poprawiła kwartalne zyski o 54 proc. i podniosła prognozy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Podaż zdominowała sesję na Wall Street