Podkarpackie. Przestrzeń otwarta...

PAP
opublikowano: 21-12-2010, 16:15

...tak brzmi nowe hasło, które będzie reklamować region.

We wtorek w urzędzie marszałkowskim zaprezentowano hasło i nowy logotyp województwa. Jak powiedziała Anna Nowak z agencji Demo, która realizowała projekt, z badań wynika, że Polacy kojarzą region przede wszystkim z Bieszczadami.

- A Bieszczady to tylko 1/3 całego województwa. Komplikacja polegała więc na tym, by nazwać pozostałe, niekojarzone przez Polaków, 2/3 regionu. Aby zdefiniować województwo, należało znaleźć najbardziej unikalną jego cechę, która różniłaby go od innych regionów i jednocześnie pozwoliła przesunąć akcent z turystyki w kierunku wizerunku gospodarczego - dodała.

Specjaliści z agencji Demo postawili na lotnictwo. Jak tłumaczyli, to najbardziej wyjątkowy element, którego nie ma konkurencja. Według Nowak, nie chodzi tylko o sam przemysł i działającą tu Dolinę Lotniczą, skupiającą firmy z tej branży, ale również o wydział lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej, który jako jedyny w kraju kształci pilotów cywilnych.

Po konsultacjach i uwzględnieniu wielu elementów zdecydowano się na hasło "Podkarpackie. Przestrzeń otwarta" i logo, na którym jest strzałka koloru niebieskiego - symbolizująca lotnictwo, oraz zielony element symbolizujący Bieszczady.

- Pierwsze wrażenia są pozytywne, ale wolałbym się z nową propozycją nieco oswoić. Ważne jest jednak to, że ta formuła nie zamyka dyskusji. Pozwala na uzupełnianie hasła o nowe dopełnienia. Osobiście dopisałbym do tego fakt, że Podkarpacie jest otwarte na wielomilionową Polonię, która tu się spotyka m.in. na festiwalu zespołów folklorystycznych - komentuje Mirosław Karapyta, marszałek województwa.

Opracowanie hasła i logo kosztowało urząd marszałkowski prawie 400 tys. zł.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane