Podlasie: dotacje na ekoinwestycje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

To już ostatni dzwonek dla małych i średnich graczy z regionu, którzy chcą zdobyć dotacje na inwestowanie w gminach objętych programem Natura 2000.

Jeszcze tylko przez miesiąc mogą składać wnioski o grant w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego („Wspieranie przedsiębiorczości”).

Budżet konkursu wynosi 34 mln zł. Na dofinansowanie mają szansę inwestycje realizowane na terenie gmin województwa podlaskiego, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. Co więcej, muszą wpisywać się one w lokalne strategie rozwoju, a efektem projektów powinno być powstanie trwałych miejsc pracy. W województwie podlaskim jest blisko 50 gmin, w których znajdują się tereny objęte europejskim programem Natura 2000. Stanowią one jedną trzecią powierzchni regionu. Warto podkreślić, że mikro- i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie do 70 proc. wydatków kwalifikowanych projektu, a średnie przedsiębiorstwa — do 60 proc. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na październik.

WAŻNA DATA

25.04 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.5 RPO WP.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.wrotapodlasia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Podlasie: dotacje na ekoinwestycje