Podlaskie: więcej konkursów

SACH
opublikowano: 11-06-2012, 00:00

Przedsiębiorcy z podlaskiego będą mieli kolejne okazje, by wziąć unijne pieniądze na inwestycje.

Zarząd województwa zmienił harmonogram konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPO WP) na ten rok. Dzięki temu odbędą się kolejne nabory dla firm. Jeszcze w czerwcu ruszy konkurs z działania 1.4 „Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw”, w którym do podziału będzie ok. 20 mln zł. Dla firm to szansa, by zdobyć dofinansowanie na e-usługi i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

— To nowość. Do tej pory firmy mogły bowiem korzystać tylko z dotacji inwestycyjnych na zakup na przykład maszyn czy urządzeń — mówi Izabela Smaczna-Jórczykowska, główny specjalista z departamentu zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Ale to niejedyny nowy konkurs — kolejny będzie dotyczył dotacji na turystykę.

— W sierpniu z oszczędności w konkursach wystartuje nabór z działania 3.2 RPO WP.

Przedsiębiorcy będą mogli inwestować w infrastrukturę i atrakcje turystyczne, np. przy hotelach i pensjonatach — mówi Izabela Smaczna- Jórczykowska. Oprócz nowości w nowym harmonogramie są także inne propozycje. W czerwcu firmy skorzystają z dotacji na B+R w ramach działania 1.1. Planowana pula to 4,7 mln EUR. W lipcu i grudniu będą mogły zdobyć dofinansowanie na odnawialne źródła energii. Przedsiębiorcy będą też mieli drugą szansę skorzystania z działania 1.4 — kolejny nabór o dotacje zostanie ogłoszony w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu