Podwyżki na Złotej 44

opublikowano: 21-03-2016, 22:00

Firma BBI Development, jeden z inwestorów Złotej 44 w Warszawie, zapowiedziała, że po oddaniu obiektu do użytku podniesie ceny apartamentów średnio o 10 proc. Podobnie było w przypadku innego budynku mieszkalnego z segmentu premium tego dewelopera — Rezydencji Foksal, ukończonej cztery lata temu. Dzisiaj 1 mkw. apartamentu na Złotej 44 kosztuje średnio 28 tys. zł.

— Zmiany cen luksusowych nieruchomości charakteryzuje odwrotna zależność niż w przypadku tradycyjnych mieszkań. W Warszawie w segmencie popularnym po oddaniu inwestycji do użytku podaż jest niemal znikoma, pozostają już mniej atrakcyjne lokale, dlatego rzadko mamy do czynienia ze wzrostem ceny w ostatniej fazie realizacji. Natomiast w segmencie luksusowych apartamentów zainteresowanie klientów zawarciem transakcji zdecydowanie rośnie, gdy budynek i części wspólne są już gotowe. Właśnie wtedy deweloperzy zwiększają ceny, mogąc liczyć na premię za gotowy produkt — mówi Paweł Sztejter, partner zarządzający Reas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu