Czytasz dzięki

Podziemny tramwaj, jak metro

KAP
opublikowano: 07-07-2020, 10:16

Tramwaje Warszawskie podpisały z PKP PLK umowę dotyczącą budowy podziemnego przystanku. Będzie wyglądał jak metro.

Zobacz więcej

Tramwaje Warszawskie

Tramwaje Warszawskie i PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) podpisały umowę dotyczącą przebudowy stacji kolejowej i budowy podziemnego przystanku tramwajowego pod Dworcem Zachodnim w Warszawie. Jest to pierwszy etap prac pozwalający w przyszłości na rozszerzenie trasy w kierunku Woli. Docelowo z tej dzielnicy będzie można dojechać tramwajem aż do Wilanowa.

Wraz z zarządcą infrastruktury kolejowej, tramwajowy przewoźnik zbuduje podziemny przystanek połączony z przejściem podziemnym i dworcem kolejowym. Koszt etapu inwestycji , który finansuje stolica wynosi 170 mln zł. Jest ona realizowana w ramach przebudowy stołecznego Dworca Zachodniego. Tramwaje Warszawskie przygotowują też inwestycję w trasę tramwajową, która rozpocznie się pod przebudowanym przez PKP PLK dworcem Warszawa Zachodnia, skąd tramwaj pojedzie tunelem o długości około 500 metrów pod Parkiem Zachodnim. Podziemny przystanek tramwajowy będzie podobny do stacji metra. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane