Pokoleniowa hossa się utrzyma

Trwające od czterech miesięcy zawirowania na giełdzie nowojorskiej to tylko krótki przystanek w długoterminowej hossie, uważa Linda Duessel z towarzystwa Federated Investors.

Linda Duessel, strateżka rynku akcji w towarzystwie Federated Investors
Zobacz więcej

Linda Duessel, strateżka rynku akcji w towarzystwie Federated Investors Bloomberg

Wiele modeli makroekonomicznych globalnych instytucji finansowych ostrzega przed rosnącym ryzykiem wejścia amerykańskiej gospodarki w recesję w horyzoncie najbliższych 12 miesięcy. W taki czarny scenariusz, praktycznie równoznaczny z bessą na giełdzie nowojorskiej, nie wierzy Linda Duessel, strateżka rynku akcji w Federated Investors. Według niej do końca roku główny indeks Wall Street S&P500 wzrośnie o 13 proc., czemu towarzyszyć będzie rozwiewanie się obaw inwestorów przed recesją.

- Jeśli obecna ekspansja gospodarcza potrwa do sierpnia, będziemy mieli do czynienia z najdłuższą ekspansją w historii USA. Większości inwestorów ciężko jest uwierzyć, że ożywienie może być jeszcze dłuższe, jednak naszym zdaniem jest to możliwe – ocenia Linda Duessel, która we wtorek była gościem telewizji Bloomberg.

Według niej trwające tylko z niewielkimi przerwami od 2009 r. zwyżki są oznaką panującej na rynku pokoleniowej hossy, której potencjał się jeszcze nie wyczerpał. Fakt, że cykl gospodarczy, zarówno w nastrojach konsumentów, jak i przedsiębiorców, szczyt ma już za sobą, nie musi oznaczać zbliżania się recesji. Jednocześnie nie musi zdać egzaminu tradycyjna strategia nastawiona na późny etap cyklu, skupiająca się na inwestycjach w akcje najbardziej stabilnych i największych spółek, zaznacza Linda Duessel.

- To co się dzieje, stawia pod znakiem zapytania nasze wyobrażenie o schematach, zgodnie z którymi zachowuje się rynek – przyznaje specjalistka Federated Investors, według której najbardziej korzystnym dla rynku scenariuszem byłaby stabilizacja dolara w okolicach obecnych pułapów.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy