Czytasz dzięki

„Pokonanie kryzysu może zająć nawet dekadę”

opublikowano: 17-04-2013, 17:35

Szef Bundesbanku nie ma dobrych wiadomości. Jens Weidmann ocenia, że pokonanie kryzysu zadłużenia w Europie może zająć nawet dekadę.

W rozmowie z The Wall Street Journal Weidmann zasygnalizował, że Europejski Bank Centralny może obniżyć stopy jeśli najbliższe dane o gospodarce, w tym o inflacji, uzasadnią taką decyzję. Ostrzegł, aby nie zakładać iż taka decyzja  zmieni na lepsze w jednym momencie sytuację eurolandu. Weidmann podkreślił odpowiedzialność polityków, aby znaleźć sposób stymulacji wzrostu gospodarczego i skierowania pieniędzy do małych firm.

Zobacz więcej

Jens Weidmann; fot. Bloomberg

- Pokonanie kryzysu i jego skutków będzie wyzwaniem przez najbliższą dekadę – powiedział szef banku centralnego Niemiec. - Widoczny obecnie spokój może być mylący – podkreślił.

Ocena Weidmanna kontrastuje z wypowiedziami niektórych polityków europejskich, m.in. szefa Komisji Europejskiej,  José Manuela Barroso, który stwierdził, że „najgorsza faza kryzysu w Europie jest już za nami”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane