Pol - Inowex twardo chce na parkiet

KSA
opublikowano: 31-07-2008, 00:00

Spółka chce sprzedawać akcje od razu po wakacjach. Czy wreszcie przełamie marazm na rynku pierwotnym?

Spółka chce sprzedawać akcje od razu po wakacjach. Czy wreszcie przełamie marazm na rynku pierwotnym?

Pol-Inowex zaoferuje inwestorom 1,85 mln akcji (w tym 1,6 mln papierów nowej emisji). Liczy, że zbierze z giełdy od 22 do 24 mln zł. Większość kwoty — około dwie trzecie — przeznaczy na zakup środków trwałych. Resztę wyda na przejęcia spółek z branży. Rozważa inwestycje w kraju i za granicą. W grę wchodzi też zawiązywanie nowych firm.

— Chcemy zdobyć pieniądze na realizację strategii zakładającej, że w kilka lat Pol-Inowex stanie się liderem w zakresie usług realokacji w Europie Środkowej i Wschodniej — mówi Bartosz Świderek, wiceprezes spółki.

Pol-Inowex pod kątem przejęć przygląda się firmom z Polski, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Na Ukrainie zdecydował się założyć własny biznes. Dzięki inwestycjom w specjalistyczny sprzęt spółka chce poprawić konkurencyjność — zarówno cen, jak i terminów realizacji. Praca Pol-Inoweksu polega na demontażu, transporcie i ponownym montażu urządzeń przemysłowych — spółka przeprowadzała m.in. cukrownie i cementownie.

W 2007 r. Pol-Inowex miał 15 mln zł przychodów i 5,16 mln zł zysku netto. Na ten rok prognozuje 17 mln zł sprzedaży i 6,4 mln zł czystego zarobku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu