Pol Plast poszukuje inwestora

Paweł Mazur
opublikowano: 12-07-1999, 00:00

Pol Plast poszukuje inwestora

Jeszcze w tym roku Pol Plast pozyska inwestora branżowego. W 2001 spółka z Pionek może zadebiutować na GPW.

Pol Plast z Pionek musi oszczędzać. W ramach restrukturyzacji zatrudnienia od stycznia 1998 r. do końca lipca tego roku z firmy musiało odejść 70 osób. Do końca grudnia w ramach zwolnień grupowych z pracą w Pol Plaście pożegna się jeszcze 30 pracowników. Docelowo w przedsiębiorstwie pozostanie ich 67.

Kurs na domy i auta

— Do końca roku chcemy wejść na rynek z nowymi produktami, związanymi z przetwórstwem tworzyw sztucznych dla potrzeb przemysłu samochodowego i budownictwa. Pozwoli to spółce uniezależnić się od dostaw dla producentów obuwia, którzy przeżywają poważny kryzys. Ten zaś odbija się ujemnie na wynikach naszej firmy — mówi Rafal Majda członek rady nadzorczej Pol Plastu, pełniący obowiązki prezesa zarządu spółki.

Na wdrożenie nowych pomysłów potrzeba pieniędzy. Spółka zamierza je zdobyć od inwestora.

— Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się nam pozyskać inwestora. Prowadzimy już wstępne rozmowy z zainteresowanymi branżowymi firmami polskimi i zagranicznymi. Około 2001 r. możliwy jest debiut spółki na GPW. Ostateczną decyzję podejmie przyszły inwestor — mówi Rafał Majda.

Dobra pozycja w branży

Pol Plast jest producentem m.in. granulatów używanych do produkcji podeszew obuwniczych, mieszanek termoplastycznych i plastyfikatorów. W produkcji granulatów obuwniczych spółka ma 21- -procentowy udział w krajowym rynku sprzedaży.

Kapitał akcyjny Pol Plastu wynosi 1,5 mln zł. 49 proc. akcji jest własnością ZTS Pronit, 33 proc. należy do Ciechu, a 15 proc. ma Pekao Fundusz Kapitałowy.

W 1998 roku Pol Plast zanotował dużą stratę netto, spowodowaną koniecznością utworzenia rezerw. W tym roku spółka ma zamiar wypracować minimalny zysk netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pol Plast poszukuje inwestora