Polacy jadą do Arabii

DI, PAP
opublikowano: 20-04-2012, 00:00

EKSPORT

Rynek Arabii Saudyjskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich firm budowlanych, z sektora rolno-spożywczego i zajmujących się turystyką medyczną — powiedział w wywiadzie ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej Witold Śmidowski. Ambasador podkreśla, że to kraj o szczególnych uwarunkowaniach kulturowych. Przepisy prawne znacznie różnią się od polskich. Choć, jeśli chodzi o zakładanie firm, w wielu przypadkach są bardziej liberalne niż w Polsce.

— Warto pamiętać, że Saudyjczycy nie podejmują często decyzji natychmiast po poznaniu partnera gospodarczego i złożeniu przez niego oferty. Popularnością wśród Saudyjskich biznesmenów cieszą się przedsięwzięcia typu joint venture. Drugą możliwością wejścia na ten rynek jest podwykonawstwo — mówi ambasador.

Premier Donald Tusk odwiedzi Arabię Saudyjską na początku przyszłego tygodnia. Towarzyszyć mu będzie grupa polskich przedsiębiorców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane