Polacy stworzą grę o podboju kosmosu

DI, PAP
opublikowano: 30-03-2013, 10:30

Portal Kosmonauta.net poinformował o oficjalnym otwarciu projektu „Race to Mars”, który tworzy firma INTERMARUM. Będzie to gra komputerowa symulująca wyścig technologiczny w kosmosie, którego końcowym celem ma być założenie kolonii na Marsie.

Gracz stanie się kierownikiem firmy kosmicznej, której długofalowym celem będzie założenie kolonii na Marsie. Najpierw jednak będzie trzeba rozwijać różne rozwiązania technologiczne, aby najpierw osiągnąć orbitę Ziemi, a potem prowadzić dalsze badania i eksplorację kosmosu.

„Chcemy stworzyć grę, która osiągnie dwa cele – pomoże promować przemysł kosmiczny, jak i usatysfakcjonuje wszystkich fanów gier ekonomicznych. Rate to Mars to połączenie symulatora zarządzania firmą kosmiczną z łatwą do nauki mechaniką gry. Zapewniam, że zarówno fani tematu, jak i okazjonalni gracze, znajdą w niej sporo rozrywki” – powiedział Szymon Janus, szef firmy INTERMARUM, która powstała w 2010 roku w Opolu.

W grze będzie można wybrać różne ścieżki do podboju Marsa. Do odkrycia ma być dwieście technologii. Firma będzie musiała zdobywać kontrakty zarówno naukowe, cywilne jak i wojskowe. Będzie trzeba też brać pod uwagę relacje z mediami i fanami tematu, aby zwiększać swoje fundusze na programy kosmiczne.

Gra będzie oparta na silniku Unity3D, który należy do głównych na świecie silników multiplatformowych do tworzenia gier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu