Polacy zainwestowali miliony na Mintosie

opublikowano: 16-01-2019, 13:58

Z oferty łotewskiego fintechu skorzystało ponad sześć tysięcy krajowych inwestorów i kilkanaście firm pożyczkowych.

Mintos to łotewski start-up, twórca globalnej platformy do inwestowania w pożyczki, o tej samej nazwie. Firmy pożyczkowe pozyskują za jej pośrednictwem kapitał na udzielanie finansowania, a inwestorzy - dostęp do alternatywnego  instrumentu z dwucyfrową stopą zwrotu. Za pośrednictwem Mintosa finansuje się 60 firm pożyczkowych z 28 krajów, w tym 13 z Polski. Liczba zarejestrowanych na platformie inwestorów przekroczyła 100 tys., a łączna kwota inwestycji to 1,5 mld  EUR. W ciągu ostatnich czterech lat, czyli od początku działalności Mintosa, inwestorzy zarobili łącznie ponad 32 mln EUR.

„Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów. Na koniec 2018 r. na naszej platformie było zarejestrowanych blisko 6,3 tys. polskich użytkowników, czyli ponad trzykrotnie więcej niż na koniec 2017 r.” – mówi Martins Sulte, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintosem, cytowany w komunikacie.

Kwota zainwestowana przez polskich inwestorów przekroczyła 44,5 mln EUR, natomiast średnia inwestycja to blisko 3,6 tys. EUR. Polacy najchętniej inwestują w pożyczki udzielane w złotych i euro. Najwięcej kapitału przyciągnęły pożyczki krótkoterminowe, osobiste i samochodowe. Polacy doceniają również pożyczki biznesowe i faktoring.Martins Sulte, CEO Mintosa
Fot. Materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane