Polacy zapłacą za amerykańskie huragany

opublikowano: 19-12-2017, 17:20

Ceny ubezpieczeń majątkowych niższe nie będą. Oddala się więc widmo wojny cenowej w tym segmencie ubezpieczeń. - W Polsce mieliśmy rok obfitujący w katastrofy naturalne i zdarzenia pogodowe, które miały wpływ na wyniki ubezpieczycieli - tłumaczy Paweł Holnicki-Szulc, prezes Colonnade Insurance (dawne AIG).

- Kolejny czynnik to sytuacja na świecie: ogromne katastrofy, które mają wpływ na cały rynek ubezpieczycieli, na rynek reasekuracyjny - mówi Holnicki-Szulc i dodaje, że ogromne odszkodowania, które musieli wypłacić ubezpieczyciele w Ameryce Północnej wywindują ceny również nad Wisłą.

- Rynek polski w dużym stopniu posiłkuje się reasekuracją z zagranicy. Nie jesteśmy odizolowaną wyspą, ale częścią globalnego systemu naczyń połączonych - tłumaczy Holnicki-Szulc. - Katastrofy naturalne w Stanach Zjednoczonych mają bezpośredni wpływ na ceny również w Polsce. Ubezpieczyciele starają się zbilansować straty, które ponieśli na rynkach bardziej ryzykownych, podnosząc ceny czy utwardzając warunki reasekuracji w tej części Europy. To nie dotyczy tylko Polski - zaznacza.

Pawła Holnickiego-Szulca pytamy też o:

- czy po pożegnaniu marki AIG Colonnade będzie przejmował inne towarzystwa na polskim rynku?

- ceny ubezpieczeń komunikacyjnych

- to dlaczego Polacy się nie ubezpieczają

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy