Polacy zapraszają izraelski biznes

MAG
opublikowano: 06-06-2012, 00:00

Takiej rangi i skali wydarzenia nie było od lat. Będą ministrowie i 150 firm. Nic tylko jechać do Tel Awiwu.

14 czerwca w stolicy Izraela polscy urzędnicy i przedstawiciele polskiego i izraelskiego biznesu będą przekonywać do robienia interesów nad Wisłą.

— Liczę, że konferencja zgromadzi 150 polskich i izraelskich firm. Przedsiębiorcy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać w cztery oczy — mówi Anna Lengiewicz z kancelarii Lengiewicz Wrońska Berezowska i Wspólnicy, razem z polską ambasadą, Izbą Handlową Izrael-Polska i kancelariąKnebel & Co. współorganizator konferencji. Z izraelskich firm będą m.in. Egged, Aroma, Giza Polish Venture I, Electra Real Estate, Hanan mor Group, Vitania, Dakar Holdings, Oditec Tecnologies, Roseman Engineering, Tibulim Mehakfar czy Euro Partners Company. Takiej rangi wydarzenia promującego polsko-izraelskie relacje nie było od lat. — 2-3 lata temu organizowaliśmy seminaria, ale nie mieliśmy tak mocnej reprezentacji rządowej — podkreśla Tal Harmelin, attaché handlowy ambasady Izraela.

W konferencji wezmą udział Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, i Shalom Simhon, izraelski minister przemysłu, handlu i pracy. Izraelskie firmy interesują się inwestycjami high-tech, w odnawialną energię, sieci handlowe i urządzenia medyczne.

— Od rządu Izraela możemy się nauczyć, jak wdrażać innowacyjne rozwiązania do przemysłu. Izraelskie firmy mogą nam przekazać know-how w przetwórstwie rolno-spożywczym, gospodarce odpadami, innowacje w high-tech, chemii, a także wejść w projekty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego — uważa Anna Lengiewicz.

Izrael ma doświadczenia w PPP. Funkcjonuje tam agencja ubezpieczeniowa, kontrolująca wszystkie projekty realizowane w tej formule. Innowacyjnym spółkom pomóc może Giza Polish Venture I, fundusz z polsko-izraelskim kapitałem, który ma do wydania 84 mln zł. Według danych NBP, na koniec 2010 r. w Polsce było 97 mln EUR bezpośrednich inwestycji z Izraela. MSZ podawał, że inwestycji jest 150 mln USD, ale zaangażowanie izraelskich inwestorów przez firmy z siedzibami w innych krajach wynosi 2 mld USD. W Polsce obecne są m.in. Teva (w Polfie Kutno), Cinema City, Eden Springs, Ronson Development, Tahal (polska nazwa GTC), Link 4, Superpharm czy Plaza Centers.

Rejestracja udziału w konferencji — do 13 czerwca: www. reg.co.il/Knebel-Lengiewicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu