Polaczek o inwestycjach drogowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-06-2006, 16:18
Obserwuj w MójPB:

Co najmniej 182 miliony euro przeznaczone będą w tym roku w resorcie na zadania związane z inwestycjami drogowymi - poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie minister transportu Jerzy Polaczek.

Co najmniej 182 miliony euro przeznaczone będą w tym roku w resorcie na zadania związane z inwestycjami drogowymi - poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie minister transportu Jerzy Polaczek.

"To jakościowa zmiana w porównaniu do ostatnich lat" - podkreślił.

Polaczek przyjechał do Szczecina, by zapoznać się ze stanem inwestycji drogowych. Wizytował kilka odcinków budowanych lub modernizowanych dróg w regionie.

Minister poinformował, że w tym roku wielkość środków przeznaczonych na inwestycje drogowe w woj. zachodniopomorskim wyniesie 401 mln złotych (w ubr. było to 177 mln złotych). Do użytku przekazanych zostanie w regionie blisko 120 kilometrów dróg.

Szef resortu powiedział, że na przygotowanie inwestycji związanej z budową drogi S3 na odcinku od Gorzowa Wielkopolskiego do Szczecina przeznaczono ponad 60 mln złotych; w przyszłym roku te nakłady wyniosą ponad 500 mln złotych. "Uruchomienie tej inwestycji ma się odbyć w 2007 roku" - dodał.

Polaczek zapewnił, że jego resort będzie "bardzo ściśle monitorować wydatkowanie wszystkich środków w tym roku, aby były one w pełni wykorzystane"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane